133 - Галузеве машинобудування

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 5 з 48
  • Документ
    Дослідження мобільних шнекових транспортерів призначених для перевантаження зерна
    (ОНТУ, кафедра технологічного обладнання зернових виробництв, 2024) Самусєв Олег
    В умовах сьогодення існує велика потреба в мобільних та компактних пристроях, що дадуть змогу зменшити час на завантаження/розвантаження вагонів типу хопер та різноманітного дорожнього транспорту. В роботі досліджено обладнання даного призначення та запропоновано оптимальну конструкцію для впровадження на виробництві. При виконанні роботи були наступні умови: установка не повинна прив’язуватись до спеціально оснащених майданчиків, а принцип роботи розвантажувача не повинен потребувати спеціальних навиків. При цьому обслуговувати його повинна мінімальна кількість робочих. Розвантаження/завантаження повинно відбуватись для будь-якого транспорту та бункеру. В процесі виконання роботи визначено оптимальні розміри розвантажувача. Пропрацьовано використання мобільних шнекових транспортерів в мобільному комплексі для завантаження вагонів. Графічно показано не тільки техничні (конструктивні) характеристики мобільної установки, а також розташування мобільного транспортеру за умов різної відстані між коліями. Таким чином визначили технічні переваги запропонованої моделі: легкість позиціонування і відсутність просипу, завдяки великому прийомному лотку зі складними стінками; для встановлення в робоче та транспортне положення використовується гідравлічний привід; універсальність, можливе використання як для розвантаження / завантаження вагонів так і для розвантаження / завантаження автомобілів; невеликі габаритні розміри та поворотний механізм шнеків дозволяють виконувати перевантажувальні операції у стислих умовах та в будь-якому зручному для під'їзду автотранспорту місці; посилене перо шнека за рахунок товщини пера; поворотний гідравлічний козирок шнека.
  • Документ
    Дослідження елеваторів з контурним скребком
    (ОНТУ, кафедра технологічного обладнання зернових виробництв, 2024) Куроченко Володимир
    Найважливішою складовою агропромислового комплексу є зернова галузь, що визначає основу економічної безпеки країни. Зернове виробництво займає провідне місце в структурі аграрного сектору економіки України. Від рівня ефективності його розвитку залежить добробут населення, експортні можливості країни. Також Україна є одним з найбільших експортерів зерна в Європі. Є необхідність постійного підвищення ефективності галузі, запроваджувати інноваційні технології з виробництва конкурентоспроможної продукції. У зв’язку з вище наданим, є потреба розвитку транспортуючого обладнання. Актуальність теми кваліфікаційної роботі, зумовлено необхідністю розібратися в технічних можливостях обладнання даного призначення, що забезпечить зменшення витрат енергії, а також надасть можливість знайти шляхи зменшення витрат, пов'язаних з транспортуванням (перевантаженням) зернових культур. Як наслідок – покращення екологічної обстановки навколишнього середовища. Метою кваліфікаційної роботи ставили проведення розрахунків з метою визначення геометричних параметрів елеваторів (конвеєрів) з контурним скребком і наступним використанням такого типу обладнання для транспортування зернових культур. У зв’язку з чим було зроблено наступне: проведено аналіз існуючих конструкцій і технічних характеристик елеваторів (конвеєрів) з метою покращення умов роботи вузлів і деталей, а також зниження навантажень; досліджено технічні дані запропонованих розрахункових конструкцій елеваторів; зроблено висновки та наведено обґрунтування обраного напрямку проектування; надано опис можливих варіантів і конструктивно - технологічних розробок; наведено порівняльну оцінку варіантів і вибір очікуваного рішення.
  • Документ
    Удосконалення та дослідження реверсивної зернодробарки
    (ОНТУ, кафедра технологічного обладнання зернових виробництв, 2024) Шаранда Ігор
    В даній кваліфікаційній роботі показано на скільки важливим та енергоємним є процес подрібнення або дроблення. Проведено аналіз існуючих даних та доведено, що дуже важливим є той факт, чи правильно ведеться процес подрібнення, а також на скільки правильно встановлений режим роботи дробарки, за рахунок якою відбувається цей процес. На базі реверсивної дробарки запропоновано варіант зі зміненими технологічними параметрами. Розроблено ротор з регульованим діаметром підвісу молотків та вдосконалено живильник. В процесі виконання роботи розроблено робочі креслення деталей спроектованих механізмів та запропоновано і описано технологічний процес виготовлення зубчастого колеса. Наведено схему автоматичної лінії переробки зернової сировини, технічні та організаційні заходи щодо безпечного обслуговування дробарки. Також в роботі наведено основні проектні рішення, що підтверджені технологічними, кінематичними, силовими розрахунками, а також розрахунками на міцність. Доцільність проектування підтверджено економічними розрахунками. Кваліфікаційна робота складається із розрахунково-пояснювальної записки та графічної частини.
  • Документ
    Дослідження режимів роботи тістомісильної машини неперервної дії з комбінованим ротором
    (ОНТУ, кафедра технологічного обладнання зернових виробництв, 2024) Мегединюк Микола
    В умовах ринкової економіки та воєнного становища України затребуваними є невеликі хлібопекарські підприємства. У зв'язку з цим дуже важливо підвищення економічності технологічного обладнання та зменшення його енерговитрат, крім того актуальною проблемою є розробка технологічного обладнання для підприємств малої потужності. Як випливає з аналізу існуючих конструкцій тістомісильних машин, за невеликим винятком, більшість було створено кілька десятків років тому і мають тривалий промисловий досвід. Проведені теоретичні дослідження дозволили, виявити у багатьох з них різні відхилення показників і недоліки робочого процесу від вимог раціонального режиму. При вдосконаленні тістомісильної машини слід обов'язково передбачати просту і зручну систему розбирання для очистки від тіста і робочої камери. У справі підвищення ефективності замісу та пластифікації, а також надійності роботи, важливе значення має хороша раціональна форма робочих органів. Метою кваліфікаційної роботи є: - застосування знань при вирішенні даної технічної задачі, а саме дослідження і удосконалення тістомісильної машини; - дослідження особливостей тістомісильних машин: опис технологічного процесу і робочих операцій, які реалізуються машиною; технічними вимогами і умовами на сировину; - опис винаходів і патентів; - зробити висновки і обґрунтування обраного напрямку дослідження і удосконалення; - зробити технічні пропозиції та аналіз виконаних дослідів та розрахунків; - виконати опис можливих варіантів і конструктивно-функціональних розробок. Провести розрахунки. Розробити графічну частину та викласти дослідну.
  • Документ
    Дослідження технічних характеристик сепаратора для попередньої обробки зерна
    (ОНТУ, кафедра технологічного обладнання зернових виробництв, 2024) Тьосов Артур
    Галузь хлібопродуктів України вирішує завдання заготовки, прийому і зберігання зерна, переробки його в продовольчі товари, виробництво харчових продуктів, формування, зберігання, розподілу та реалізації готової продукції. Всі перераховані функції здійснюються на: елеваторах, млинах, крупозаводах, комбікормових заводах, і інших підприємствах зернопереробної галузі. Актуальність теми кваліфікаційної роботи, зумовлено необхідністю створення машини, споживання повітря якою було б максимально знижено, що забезпечить скорочення витрат енергії на опалення приміщень; а також зменшити витрати, пов'язані з очищенням повітря і, як наслідок, покращити екологічну обстановку навколишнього середовища. Метою кваліфікаційної роботи є поліпшення умов роботи вузлів і деталей сепаратора і зниження навантажень, а, отже, збільшення терміну експлуатації машини, що в свою чергу дозволить поліпшити економічні показники її використання. Для досягнення поставленої мети: досліджено механічні властивості зернової сировини, а також зроблені висновки і також обґрунтування обраного напрямку проектування; надано опис можливих варіантів і конструктивно - технологічних розробок; наведено порівняльну оцінку варіантів і вибір очікуваного рішення. Всі конструктивні рішення підтверджені технологічним, кінематичним і силовим розрахунками. Також виконано розділ з безпеки обслуговування обладнання і охорони праці.