Товарознавча оцінка міцних алкогольних напоїв (віскі) та особливості митного регулювання при переміщенні через кордон України

Ескіз недоступний
ОНТУ, кафедра товарознавства та митної справи
Випускна кваліфікаційна робота на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» за спеціальністю 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність, освітня програма «Товарознавство і торговельне підприємництво» . Одеський національний технологічний університет. Одеса. 2023 р. Робота викладена на 74 сторінках, містить 4 розділа, 3 ілюстрації, 17 таблиць, 44 інформаційних джерела та 1 додаток. Об’єктом розгляду є віскі в асортименті закордоного виробництва. Предмет роботи – споживні властивості та нормативні документи, що регулюють якість та безпечність віскі. Метою кваліфікаційної роботи є дослідження якісних характеристик та безпечності віскі, що реалізуються на ринку України, особливості визначення коду УКТЗЕД та митний контроль при імпорті віскі. У першому розділі представлено аналіз сучасного стану та перспективи розвитку імпортно-експортних операцій відносно віскі, проаналізовано ринок, основні чинники формування якості віскі, вивчено склад та технологію виробництва продукту. Наведено аналіз чинних нормативно-правових документів, що регламентують якість та безпечність віскі. У другому розділі представлені об’єкти та методи дослідження віскі. Методологія визначення коду об’єкту дослідження згідно до української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності У третьому розділі наведена товарознавча оцінка якості віскі, аналіз структури асортименту в торговельних мережах м. Одеси, аналіз за маркуванням та пакуванням, органолептичними, фізико-хімічними показникам якості. Надано застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності при імпорті та визначення країни походження віскі та застосування преференційних заходів. Четвертий розділ містить заходи щодо охорони праці, забезпечення безпечної евакуації персоналу під час пожежі; категорії приміщень і будівель за вибухопожежною і пожежною небезпекою; основні причини виникнення горючого середовища і загоряння в електричному устаткуванні та інші. За результатами роботи представлені висновки та пропозиції.
віскі, харчова цінність, технологія, показники якості, нормативні документи, нетарифне регулювання, країна походження