Проба Мартіне-Кушелевського дозволяє провести оцінку швидкості адаптації організму на фізичне навантаження, а також уточнити час, необхідний на відновлювальні процеси. Іншими словами, проба Мартіне-Кушелевського визначає здатність серцево-судинної системи відновлюватися після занять фізичними вправами. Проведено аналіз планової функціональної проби Мартіне-Кушелевського, який показав, що з 513 студентів першого курсу Одеської національної академії харчових технологій, віднесених за результатами медичного огляду до основної медичної групи, лише 0,5 % отримали оцінку відмінно. Зроблено висновки, що цілісний підхід до вирішення проблеми здоров’язбереження та формування культури здорового способу життя виявляється у формуванні культури здоров’язбереження шляхом об’єднання зусиль викладачів, кураторів груп, спортивних клубів.
Цапенко, Л. М. Формування культури здорового способу життя студентів шляхом впровадження здоров’язберігаючих технологій / Л. М. Цапенко, Д. В. Болтоматіс // Наука ІІІ тисячоліття: пошуки, проблеми, перспективи розвитку : матеріали ІІ Міжнар. наук.-практ. Інтернет-конф., Бердянськ, 25–26 квіт. 2018 р. / Бердян. Держ. пед. ун-т. – Бердянськ, 2018. – Ч. 2. – С. 114–116 : рис.
здоровий спосіб життя, студенти, здоров’язберігаючі технології, проба Мартіне-Кушелевського, культура здоров’язбереження