Введення у раціон препаратів біологічно активних речовин є одним із методів профілактики та зменшення негативних наслідків стресів у інтенсивному технологічному ланцюгу вирощування птиці. Для максимальної мобілізації захисних сил організму від стресу комбікорми необхідно додатково збагачувати амінокислотами, вітамінами, ферментами, солями мікроелементів, антиоксидантами та іншими препаратами біологічно активних речовин. Введення таких речовин безпосередньо у кормові суміші або комбікорми викликає деякі труднощі технологічного характеру через їх малу кількість. Найкращий ефект досягається шляхом поетапного дозування і змішування мікрокомпонентів з наповнювачем у складі готових попередніх сумішей, білково-вітамінних, білково-вітамінно-мінеральних добавок та преміксів.
Ворона, Н. В. Сучасні тенденції збагачення комбікормів для сільськогосподарської птиці біологічно активними речовинами / Н. В. Ворона // Scientific research priorities: theoretical and practical value : рroc. of the III Intern. scientific and practical conf., Nowy Sącz, (Poland), 27– 30 Nov. 2018 / Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University. – Nowy Sącz, 2018. – Vol. 3. – Р. 190–191. – Ref.: 3 tit.
біологічно активні речовини, комбікорми, сільськогосподарська птиця, збагачення комбікормів