Україна займає одне з провідних місць в Європі щодо наявності сприятливих природно кліматичних умов, унікальних природних лікувальних ресурсів для відпочинку і лікування населення. Особливу цінність з ландшафтних ресурсів становлять лісові масиви з мальовничими ландшафтами, багатими рослинним і тваринним світом.
Нікіпелова, О. М. Перспективи створення курорту місцевого значення на території селища ворзель Київської області / О. М. Нікіпелова, О. М. Сидоренко, А. В. Мокієнко // Проблеми формування здорового способу життя у молоді : зб. матеріалів ХІ Всеукр. наук.-практ. конф. молодих учених та студентів з міжнар. участю, Одеса, 4–6 жовт. 2018 р. / Одес. нац. акад. харч. технологій ; гол. ред. Б. В. Єгоров. – Одеса, 2018. – С. 314.
курорт, курорт місцевого значення, селище Ворзель