Пошук нових ефективних антимікробних обробних препаратів, оптимізація їх одержання, розроблення рецептури препаратів є надзвичайно актуальними. Проведено аналіз сучасних текстильних матеріалів з антисептичними властивостями, який показав недостатність асортименту виробів з натуральних тканин та необхідність розробки нових біоцидів і матеріалів з антибактеріальними властивостями. Для захисту целюлозовмісних текстильних матеріалів і виробів медичного та одягового призначення від негативної дії волокно-руйнуючих і патогенних мікроорганізмів були обрані нові біоцидні препарати, які успішно застосовуються для антимікробного захисту в інших галузях промисловості – тіосульфонатні препарати ЕТС, МТС і АТС.
Мартиросян, І. А. Використання нових тіосульфонатних препаратів для антимікробного захисту текстилю / І. А. Мартиросян, О. В. Пахолюк // Науково-практичні розробки молодих учених в хімічній, харчовій та парфумерно-косметичній галузях промисловості: матеріали VI Всеукр. наук.-практ. конф. молодих учених і студентів, Херсон, 14–15 листоп. 2019 р. / Херсон. нац. техн. ун-т. – Херсон, 2019. – С. 29–30. – Бібліогр.: 3 назв.
тіосульфонатні препарати, антимікробний захист текстилю, антисептичні властивості, антибактеріальні властивості