129710 Шестишвидкісна планетарна коробка передач

Шестишвидкісна планетарна коробка передач, яка містить корпус, кришку, ведучу вал-шестірню, ведений вал, співвісний з ведучою вал-шестірнею, центральне циліндричне зубчате колесо з внутрішніми зубами, яке співвісно установлено на веденому валу, сателіти, водило, гальмівні пристрої і фрикційні муфти, яка відрізняється тим, що ведуча вал-шестірня підшипниками кочення установлена в лівій циліндричній торцевій кришці, на вал-шестірні за допомогою шпонки або шліців співвісно установлені ведуча півмуфта конічної фрикційної муфти тертя та ліве зовнішнє циліндричне зубчате колесо, яке зачеплене з лівими зовнішніми циліндричними зубчатими колесами у кількості два і більше, установленими на лівих валиках, які рівномірно та рухомо розташовані на лівому циліндричному диску, установленому рухомо і співвісно за допомогою шпонки або шліців на вал-шестірні, лівий циліндричний диск охоплює перший гальмівний пристрій, на одних кінцях лівих валиків рухомо і співвісно з ведучою вал-шестірнею установлена ведена півмуфта конічної фрикційної муфти тертя, на другому кінці лівих валиків установлені інші ліві зовнішні циліндричні зубчаті колеса у кількості два і більше, які зачеплені з першим зовнішнім вінцем блок-шестірні, яка рухомо та співвісно за допомогою підшипника ковзання або кочення установлена на вал-шестірні та охоплена другим гальмівним пристроєм, другим зовнішнім вінцем блок-шестірня зачеплена з першим зовнішнім вінцем лівих сателітів у кількості два і більше, які установлені за допомогою шпонки або шліців на валиках сателітів, розташованих рівномірно на водилі, яке рухомо та співвісно установлено на веденому валу і охоплено третім гальмівним пристроєм, другі зовнішні вінці лівих сателітів зачеплені з вал-шестірнею, на других кінцях валиків сателітів за допомогою шпонки або шліців установлені праві сателіти у кількості два і більше, ліві зовнішні вінці правих сателітів зачеплені з середнім центральним циліндричним зовнішнім зубчатим колесом, сполученим співвісно за допомогою шпонки або шліців з веденим валом, другі зовнішні вінці правих сателітів зачеплені з першим вінцем внутрішнього циліндричного зубчатого колеса, співвісно та рухомо установленого за допомогою підшипника ковзання або кочення на веденому валу й охопленому четвертим гальмівним пристроєм, другий внутрішній вінець внутрішнього циліндричного зубчатого колеса зачеплений з зовнішніми вінцями перших правих зовнішніх зубчатих коліс у кількості два і більше, які нерухомо установлені на правих валиках, рівномірно і рухомо розташованих на правому диску, який рухомо і співвісно установлений на веденому валу за допомогою підшипника ковзання або кочення та охоплений п'ятим гальмівним пристроєм, на другому кінці правих валиків нерухомо установлені другі праві зовнішні зубчаті колеса у кількості два і більше, які зачеплені з правим зовнішнім циліндричним зубчатим колесом, яке за допомогою шпонки або шліців установлено на веденому валу, ведений вал одним кінцем рухомо установлений у торець вал-шестірні, а другим кінцем за допомогою підшипників кочення установлений у праву торцеву циліндричну кришку, праві та ліві циліндричні кришки співвісно розташовані усередині корпусу та з'єднані з корпусом гвинтами, на корпусі жорстко закріплені шість пневмо- або гідроприводів, штоки п'яти пневмо- або гідроприводів жорстко з'єднані відповідно з гальмівними пристроями, шток шостого пневмо- або гідроприводу рухомо сполучений з важелем, який утворює шарнірне з'єднання з корпусом та рухомо сполучений з першою півмуфтою конічної фрикційної муфти.
Пат. на корисну модель 129710 Україна, МПК F16H 57/10 (2006.01), F16H 3/44 (2006.01). Шестишвидкісна планетарна коробка передач / Амбарцумянц Р. В., Амбарцумянц К. Р. ; власник Одес. нац. акад. харч. технологій. – № u201804762 ; заявл. 02.05.2018 ; опубл. 12.11.2018, Бюл. № 21.
шестишвидкісна коробка передач, планетарна коробка передач, корпус, кришка, ведуча вал-шестірня, ведений вал, циліндричне зубчате колесо, сателіти, водило, гальмівні пристрої, фрикційні муфти, підшипники кочення