Кейс-метод у науково-дослідній роботі студентів

Науково-дослідна робота (НДР) є важливим елементом підготовки висококваліфікованих спеціалістів, що розвиває у студентів здатність мислити нестандартно та творчо підходити до вирішення поставлених завдань. Для студентів Одеського нацонального технологічного університету спеціальності 181 «Харчові технології» НДР є, зазвичай, складовою кваліфікаційної роботи бакалаврів та магістрів. Одним з сучасних трендів у харчовій галузі є спрямованість на органи чуття споживачів. Так доцільним є використання сенсорного аналізу в НДР студентів, оскільки саме цей інструмент допомагає відповісти на питання стосовно реакцій органів чуття споживачів на досліджуваний продукт, зокрема створювати профіль ідеального з точки зору нашої сенсорної системи продукту. Таким чином, запропоновано дві тематики для НДР студентів у формі кейсів. Обидва кейси розробляються як R&D (Research&Development) дослідження, тож, в залежності від поставленої мети та типу продукту, до виконання роботи можуть бути залучені спеціалісти практично кожної галузі. Варіант кейсу для НДР та тип продукту студенти обирають самостійно, виходячи з власної зацікавленості. Всю науково-дослідну роботу студенти виконують самостійно. Експериментальна частина виконується в Навчально-науковій лабораторії сенсорного аналізу ОНАХТ, що має атестат ISO/IEC 17025 «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій» у сфері «Сенсорний аналіз харчових продуктів».
Козонова Ю. О. Кейс-метод у науково-дослідній роботі студентів / Ю. О. Козонова, О. О. Тітлова // Fundamental and applied research in the modern world : abstr. of VIII Intern. Sci. and Practical Conf., Boston (USA), 17–19 March 2021. – Boston, 2021. – Р. 560–562. – Ref.: 1 tit.
науково-дослідна робота студентів, кейс-метод, сенсорний аналіз, кваліфікаційні роботи