Розглянуто проблему визначення фізичної підготовленості студентів І курсу на першому етапі занять фізичною культурою (до проходження студентами медогляду). Проведено аналіз науково-методичної літератури та підібрано рухове тестове завдання, яке дало змогу визначити початковий рівень фізичної підготовленості студентів, не завдаючи шкоди їхньому здоров’ю. Це допомогло підібрати адекватне фізичне навантаження, розділивши першокурсників на групи з приблизно однаковим рівнем фізичної підготовленості.
It was obtained the problem of physical preparedness determination for the students of first course on the first stage of engaging in a physical culture (before their medical examination). The analysis of published data allowed selecting a special task for research and estimation of the state of physical preparedness of students. The background was taken the methodology prepared in the University of Jyväskylä (Finland). A special test task has given an opportunity to define the initial level of physical preparedness of students, not harming to their health. The analysis of the obtained data helped on the first stage of engaging in a physical culture (before passing of students medical examination) to pick up adequate physical activity to them, dividing them into groups with the approximately identical level of physical preparedness.
Халайджі, С. В. Первинна діагностика рівня фізичної підготовленості студентів до початку занять фізичними вправами / С. В. Халайджі, Т. П. Сергєєва // Педагогіка й сучасні аспекти фізичного виховання : зб. наук. пр. ІV Міжнар. наук.-практ. конф., Краматорськ, 18–19 квіт. 2018 р. / Донбас. держ. машинобуд. акад. – Краматорськ, 2018. – С. 35–42 : табл., рис. – Бібліогр.: 10 назв.
фізична підготовленість, тестове завдання, студенти-першокурсники, физическая подготовленность, тестовое задание, студенты-первокурсники, physical preparedness, entrance control, the first course students