Аналіз ринку і товарознавча оцінка грибів маринованих, що реалізується в торгівельних мережах м. Одеси та особливості митного регулювання при переміщенні через кордон України

Ескіз недоступний
ОНТУ, кафедра товарознавства та митної справи
Випускна кваліфікаційна робота на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» за спеціальністю 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність, освітня програма «Комерційна діяльність і товарознавство та експертиза в митній справі» . Одеський національний технологічний університет. Одеса. 2023 р. Робота викладена на 87 сторінках, що містить 4 розділа, 4 ілюстрації, 19 таблиць, 41 інформаційне джерело та 1 додаток. Об’єктом розгляду є продукт "Грузді мариновані" консервованні вітчизняного та закордонного виробництва. Предмет роботи – споживні властивості та нормативні документи, що регулюють якість та безпечність продукту "Грузді мариновані". Метою кваліфікаційної роботи є дослідження якісних характеристик та безпечності харчового продукту "Грузді мариновані", що реалізуються на ринку України і технічне регулювання, що забезпечує якість та порядок здійснення митних формальностей. У першому розділі представлено аналіз сучасного стану ринку та перспективи розвитку імпортно-експортних операцій відносно об’єктів дослідження, основні чинники формування якості продукту "Грузді мариновані", проаналізовано ринок, вивчено склад продукту, технологія. Наведено порівняльний аналіз чинних нормативно-правових документів, що регламентують якість та безпечність продукту, на підставі якого виявлено проблемні питання гармонізації нормативних документів та контролю якості грибів маринованих. У другому розділі представлені об’єкти та методи дослідження грибів маринованих, методологія визначення коду об’єктів дослідження згідно до української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності У третьому розділі наведено аналіз структури асортименту в торговельних мережах м. Одеси, товарознавча оцінка якості грибів маринованих, за маркуванням та пакуванням, органолептичними, фізико-хімічними показникам якості. Також наведено застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності об’єктів дослідження при імпорті, визначення країни походження та застосування преференційних заходів. Четвертий розділ містить заходи щодо охорони праці, заходи забезпечення безпечної евакуації персоналу під час пожежі; протипожежне водопостачання – зовнішнє і внутрішнє; категорії приміщень і будівель за вибухопожежною і пожежною небезпекою; основні причини виникнення горючого середовища і загоряння в електричному устаткуванні та інші. За результатами роботи представлені висновки та пропозиції.
гриби, грузді мариновані, асортимент, показники якості, нормативні документи, заходів нетарифного регулювання, преференційних заходи