Для суднових систем охолодження відомим є застосування тепловикористуючих апаратів, утилізують теплоту відхідних газів головних суднових двигунів і котельних установок. Ефективність пропозиції пов'язана з тим, що втрати тепла з гарячими газами котлів на сучасних судах становлять 7…8 %, втрати тепла в дизельних установках судів 28 ... 40 % . Крім обробки їх повітря в системах кондиціонування штучний холод, вироблений тепловикористовуючими холодильними машинами може використовуватися для глибокого охолодження наддувочного повітря і побутових потреб.
Адамбаєв Д. Б. Аналіз перспектив застосування на морських і річкових судах тепловикористовуючими холодильних машин середньої та малої продуктивності / Д. Б. Адамбаєв; наук. кер. О. С. Тітлов // Проблеми формування здорового способу життя у молоді : зб. матеріалів XV Всеукр. наук.-практ. конф. молодих учених та студентів з міжнародною участю, Одеса 6-8 жовт. 2022 р. / Одес. нац. технол. ун-т. – Одеса, 2022. – С. 265-267: рис.
холодильні апарати, кондиціонування, генератор