101-Екологія
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд 101-Екологія за Ключові слова "антропогенний вплив"
Зараз показуємо 1 - 3 з 3
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументГідроекологічна оцінка стану суббасейну Нижнього Дунаю з розробкою природоохоронних заходів(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2024) Чебанова ЯліяРозрахунково-пояснювальна записка до випускної кваліфікованої роботи: стор. – 87, рис. – 11, табл. – 11, формул – 16, література – 40. Тема: Гідроекологічна оцінка стану суббасейну Нижнього Дунаю з розробкою природоохоронних заходів Мета випускної кваліфікаційної роботи: здійснити оцінку гідроекологічного стану суббасейну нижнього Дунаю. Для досягнення мети вирішувалися такі завдання: –схарактеризувати басейн р. Дунай та провести гідроекологічну оцінкусуббасейну Нижнього Дунаю; –провести аналіз та визначити основні види антропогенного впливу накількісні та якісні показники суббасейну Нижнього Дунаю; –схарактеризувати програми моніторингу в рамках міжнародної мережімоніторингу БРД; –розробити природоохоронні заходи збереження та відновлення станусуббасейну Нижнього Дунаю; –здійснити економічну оцінку природоохоронних заходів. Об’єкт дослідження: суббасейн Нижнього Дунаю. Предмет дослідження: гідроекологічна оцінка. Випускна кваліфікаційна робота складається з наступних розділів: У першому розділі схарактеризовано басейн р. Дунай та проведеногідроекологічну оцінку суббасейну Нижнього Дунаю. Здійснено аналіз та визначено основні види антропогенного впливу на кількісні та якісні показники суббасейну Нижнього Дунаю. У другому розділі схарактеризовано програми моніторингу в рамках міжнародної мережі моніторингу БРД та розроблено природоохоронні заходи збереження та відновлення стану суббасейну Нижнього Дунаю. У третьому розділі схарактеризовано заходи щодо охорони праці. У четвертому розділі описані джерела шкідливих факторів та небезпеки, яка можуть призвести до виникнення аварійних ситуацій, наведено план реагування працівників у разі виникнення надзвичайної ситуації. У п’ятому розділі наведено розрахунок економічної оцінки знезаражувача: плановані інвестиції та термін окупності. Практична цінність результатів роботи полягає в тому, що проаналізовано антропогенний вплив на компоненти довкілля та запропоновано ефективні заходи щодо зменшення впливу на елементи навколишнього середовища. Ключові слова: гідроекологічна оцінка, поверхневий водний об’єкт, аспекти впливу, антропогенний вплив, вплив на довкілля, економічна оцінка, природоохоронні заходи.
- ДокументЕколого-ценотичні особливості сучасного рослинного покриву Одеського регіону(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2024) Iскандарова ЛіліяРозрахунково-пояснювальна записка до кваліфікаційної роботи: стор. - 62, рис. – 16, табл. – 13, формули - 6, література – 40. Перелік ключових слів: екологічний стан, фітобіота, біорізноманіття, ландшафти, навколишнє середовище, антропогенний вплив, екологічна стійкість. Тема: Еколого-ценотичні особливості сучасного рослинного покриву Одеського регіону Об'єкт дослідження: рослини едифікатори, раритетні фітоценози, агрофітоценози та ландшафти долини Куяльницького лиману Одеської області. Предмет дослідження: екологічна ситуація та оцінка еколого-ценотичних особливостей рослинного покриву Одеського регіону (на прикладі долини Куяльницького лиману). Метою роботи є з'ясування сучасної просторової та еколого-ценотичної диференціації рослинного покриву Одеської області (на прикладі долини Куяльницького лиману), як складової стратегії збереження фіторізноманіття та збалансованого використання унікальних природних ресурсів. Кваліфікаційна робота бакалавра складається з таких розділів: Розділ 1. Розглянуто вплив антропогенної діяльності на біологічне та ландшафтне різноманіття регіону (на прикладі долини Куяльницького лиману). Розділ 2. Наведено розроблені заходи, спрямовані на збереження біологічного та ландшафтного різноманіття долини Куяльницького лиману. Розділ 3. Охарактеризовано заходи щодо охорони праці під час проведення польових досліджень. Розділ 4. В рамках інформації щодо надзвичайних ситуацій розрахунково обґрунтований захист персоналу навчального закладу у наявній захисній споруді під час можливих аварій та повітряних небезпек. Розділ 5. Наведено розрахунок економічної оцінки матеріально-технічного заходу.
- ДокументОцінка стану екологічної системи басейну річки Інгул з розробкою природоохоронних заходів(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2024) Котляр ОлексійРозрахунково-пояснювальна записка до випускної кваліфікаційної роботи : стор. – 76, рис. -7, табл. – 29, формул – 8, література – 48. Тема: Оцінка стану екологічної системи басейну річки Інгул з розробкою природоохоронних заходів Мета: здійснити оцінку антропогенного впливу на річку Інгул. Для досягнення поставленої мети вирішувались наступні завдання: -здійснити оцінку впливу антропогенного навантаження на річку Інгул таприродне середовище, описати цільові аспекти і провести огляд процесів; -схарактеризувати поточний стан довкілля в басейні річки Інгул і описатифактори, що піддаються антропогенному впливу; -проаналізувати викиди та забруднення води, повітря, ґрунту, шуму, тепла,радіації та інших техногенних викидів, а також оцінити ризик для здоров'я населення; -розробити заходи для запобігання, уникнення та зменшення негативноговпливу на навколишнє середовище; -здійснити економічну оцінку природоохоронних заходів. Дипломна робота складається з наступних розділів: У першому розділі описано основні характеристики річки Інгул,проаналізовано поточний стан довкілля та основні аспекти антропогенного впливу на річку Інгул, проведено аналіз забруднень в річку Інгул. У другому розділі наведено перелік природоохоронних заходів, спрямованих на попередження, відвернення, уникнення, зменшення, усунення значного негативного впливу на довкілля. Запропоновано методи моніторингу та контролю впливу забруднюючих речовин на навколишнє середовище. У третьому розділі схарактеризовано заходи щодо охорони праці на річку Інгул. У четвертому розділі описані джерела шкідливих факторів та небезпеки, яка можуть призвести до виникнення аварійних ситуацій, наведено план реагування працівників у разі виникнення надзвичайної ситуації. У п’ятому розділі наведено розрахунок економічної оцінки знезаражувача: плановані інвестиції та термін окупності. Практична цінність результатів роботи полягає в тому, що проаналізовано антропогенний вплив на компоненти довкілля та запропоновано ефективні заходи щодо зменшення впливу на елементи навколишнього середовища. Ключові слова: екологічна безпека, аспекти впливу, антропогенний вплив, вплив на довкілля, економічна оцінка, природоохоронні заходи.