Антикризове управління персоналом в умовах невизначеності

ОНТУ, кафедра Менеджменту і логістики
Актуальність теми. Сучасна освіта сьогодні потребує відтворення й розвитку основ наукової системи, у якій би формулювалися основні закономірності, принципи навчання, розвитку та управління. Отже, виклики сьогодення в умовах відкритості освітнього простору вимагають науково обґрунтованих підходів до розвитку системи вищої освіти. Готовність працівників до продуктивної праці в сучасних умовах, їх раціональне структурне і просторове розміщення, залежить від ефективності управління та водночас це і є запорукою розвитку вищих навчальних закладів освіти. Однак, без достатньо вмотивованих і висококваліфікованих фахівців жоден вищий навчальний заклад не в змозі ефективно функціонувати. Персонал організації є специфічним, але й той же час стратегічно важливим її ресурсом вважаємо, що в системі антикризового менеджменту підвищення увага має приділятися перш за все питанням управління персоналом. У першому розділі «Теоретико-методичні основи дослідження антикризового управління персоналом» визначено сутність управління персоналом як складової системи менеджменту сучасного підприємства, досліджено зростання ролі антикризового управління персоналом в умовах пандемії корона вірусу та воєнного стану, зроблено висновки за розділом 1. У другому розділу «Дослідження проблем та досвіду управління персоналом» проаналізовано тенденцію розвитку ринку праці України під впливом пандемії та війни, наведено загальну характеристику Вищої школи педагогічної майстерності, проаналізовано якість освітніх послуг в умовах війни. Зроблено висновки. У третьому розділі «Рекомендації щодо антикризового управління персоналом» досліджено розуміння персоналом ВШПМ ОНТУ сутності соціальної напруженості та її вплив на діяльність персоналу, надано пропозиції щодо психологічної підготовки персоналу до подолання особистісної напруженості та їх економічна доцільність. Зроблено загальні висновки. Кваліфікаційна робота бакалавра містить 62 сторінки, 24 таблиці, 18 рисунків. Перелік посилань нараховує 36 найменувань.
антикризове управління, персонал, ринок праці, психологічна підготовка, невизначеність, ризик
Зібрання