Ескіз недоступний
ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій
Розрахунково-пояснювальна записка до дипломної роботи: стор. - 78, рис. – 16, табл. – 14, література – 57. Тема: Дослідження утилізації відходів рослинного походження методом вермикультивування. Об'єкт дослідження: рослинні відходи – гречане та соняшникове лушпиння, яблучні вижимки. Предмет дослідження: особливості біотехнології переробки рослинних відходів методом вермикультивування. Мета досліджень: обґрунтуванні шляхів створення екологічно безпечної біотехнології утилізації органічних відходів харчової та переробної промисловості рослинного походження методом вермикультивування. Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1. Наведено аналіз розвитоку та сучасного стану концепції біотехнологічної утилізації рослинних відходів. Проаналізовані сучасні методи біоконверсії целюлозоутримуючих матеріалів. Розглянута екологічна роль вермикультивування рослинних відходів в біологічному землеробстві. Проведений аналіз літературних джерел з утилізації та використання органічних відходів, досліджень із використання вермикультури в якості джерела білка в кормовиробництві. Наведено характеристику вермикультури роду Eisenia fetida. Розділ 2. Розглянуті методики та умови проведення досліджень. Визначені об’єкти, охарактеризовані методи дослідження. Розділ 3. Визначено оптимальні умови вермикультивування гречаного та соняшникового лушпиння та технології вермикультивування. Досліджено вплив різних факторів та умов на оптимальний розвиток вермикультури Eisenia fоetida. Розділ 4. На основі отриманих даних розроблено та обґрунтовано технологію вермикультивування. Розділ 5. Охарактеризовано заходи щодо охорони праці в науково-дослідній лабораторії. Розділ 6. Розраховано зону надзвичайної ситуації при вибухах сумішей та речовин, що використовуються в лабораторії.
рослинні відходи, біотехнології, вермикультивування, біогумус