Ще у 80-тих роках ХХ століття у школах активних методів навчання та ділових ігор викладачі, керівники підприємств і ВНЗ мали можливість ознайомитись і набути практичні навики з різних способів ефективної організації педагогічного процесу. Під методами активного навчання розуміють такі способи організації педагогічного процесу у ВНЗ, які максимально активізують діяльність у студентів, стимулюють їх до виявлення активності, самостійності, самовдосконалення.
Олійник, В.Д. Впровадження методів активного навчання при підготовці бакалаврів напряму 6.140103 “Туризм”, 6.140101 “Готельноресторанна справа” / В.Д. Олійник, Н.О. Коваленко // Роль комплексного дипломного проектування у підвищенні якості підготовки фахівців: електрон. зб. тез 45-ї наук.-метод. конф. виклад. акад., Одеса, 9 - 10 квіт. 2014 р. / Одес. нац. акад. харч. технологій. – О., 2014. - С. 5.
методи активного навчання, вищі навчальні заклади, організація педагогічного процесу