Аналіз небезпечних факторів у технології виробництва меланжу яєчного рідкого пастеризованого бренду «Овостар»

Ескіз недоступний
ОНТУ, кафедра харчової хімії та експертизи
Актуальність. Курячі яйця є найпопулярнішим сніданком багатьох країн та народів. Вони також є складовими інгредієнтами великої кількості харчових продуктів. Окрім того, курячі яйця є обов’язковими у раціоні здорового харчування, бо є цінним джерелом повноцінного білка, фосфоліпідів, каротиноїдів лютеїну і зеаксантину, вітамінів A, D, В 6 і B 12 , омега-3 жирних кислот, мінеральних речовин кальцію, магнію, заліза і навіть селену. Разом з тим, споживання яєць пов’язане з низкою небезпек. Тому в теперішній час у громадському харчуванні, виробництві ковбасних, макаронних, хлібобулочних і кондитерських виробів, морозива і майонезу все більшої популярності набувають яєчні продукти, які мають підвищену мікробіологічну стабільність, більші строки зберігання і зручніші у застосуванні. Компанія «Овостар Юніон» є національним лідером у галузі виробництва яєчних продуктів, завдяки чому підприємства харчової промисловості України мають можливість працювати з яєчними продуктами високої якості, а також є крупним експортером, що представляє Україну на міжнародному ринку. Завод з переробки курячих яєць «Овостар» займає в Україні перше місце з виробництва рідких яєчних продуктів і друге місце – з виробництва сухих яєчних продуктів. Це напівфабрикати, доступні в декількох формах – цільні яйця, яєчні жовтки або тільки яєчні білки. Компанія «Овостар Юніон» – це сучасний виробничий комплекс, який відповідає міжнародним стандартам якості та харчової безпечності. У зв’язку з цим, для отримання яєчних продуктів найвищої якості та безпечності необхідно, щоб вихідний матеріал відповідав високим стандартам, безперервному моніторингу підлягали усі процеси, починаючи від перевірки сировини, контролю в процесі виробництва, оцінки якості готових продуктів і закінчуючи безпекою логістики. Мета роботи – ідентифікація, аналіз та оцінка небезпечних речовин, що трапляються в технології виробництва пастеризованого яєчного меланжу ТМ «Овостар» та розроблення НАССР-плану. Результати роботи. Надано характеристику курячих яєць як сировини для виробництва меланжу згідно з чинним ДСТУ і упаковки Bag in box, що контактує з рідким яєчним продуктом. Наведено технологічну та технологічно-апаратурну схему виробництва рідкого пастеризованого меланжу, обґрунтовано технологічні режими. Запропоновано схеми вхідного контролю курячих яєць, контролю технологічного процесу і контролю готового меланжу. Вказано дефекти курячих яєць, дозволених і заборонених до перероблення. Зазначено дефекти та можливі способи фальсифікації яєчного меланжу, а також методи їх ідентифікації й попередження. Наведено вимоги до якості, безпечності та мікробіологічної стабільності яєчного меланжу згідно з ТУ У компанії «Овостар Юніон». Визначено суттєві небезпечні чинники серед тих, які присутні чи можуть виникнути у технології виробництва пастеризованого меланжу, розроблено НАССР-план і операційні програми-передумови. Структура та обсяг кваліфікаційної роботи. Робота обсягом 69 сторінок складається із вступу, 4 розділів, загальних висновків, списку використаних літературних джерел, що включає 42 найменувань (4 сторінки), 4 рисунків (4 сторінки), 18 таблиць (25 сторінок).
курячі яйця, вітаміни, меланж, технологічна експертиза, НАССР