Втрати вітчизняного туризму від війни України з Росією

Ескіз недоступний
З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну туристична галузь опинилась у найгіршому становищі за всю історію розвитку українського туризму. За цей період було зафіксовано понад 420 злочинів проти української культурної спадщини і ця кількість нажаль зростає, оскільки воєнний конфлікт триває. Знищується як історична так і природна спадщина. Серед пошкоджених об’єктів: 128 об’єктів нерухомої культурної спадщини, які мають офіційний статус пам’яток; 147 культових споруд (50 з них перебувають на обліку як пам’ятки історії, архітектури та містобудування або цінні історичні споруди); 136 належать до християнських громад (125 – православні, 10 – протестантські, 2 – католицькі), 4 – до ісламських, 6 – до єврейських; 46 меморіальних пам’ятників на честь історичних осіб та подій ХІХ – початку ХХІ ст.; 33 музеї та заповідники; 59 культурних центрів, театрів і кінотеатрів; 40 бібліотек.
Павлюк Р. Р. Втрати вітчизняного туризму від війни України з Росією / Р. Р. Павлюк; наук. кер. О. Й. Березівська // Збірник наукових праць молодих учених, аспірантів та студентів / Одес. нац. технол. ун-т; гол. ред. Л. В. Іванченкова. – Одеса, 2023. – С. 284-285. – Бібліогр.: 3 назв.
вітчизняний туризм, туристична галузь, культурна спадщина, воєнний конфлікт, природна спадщина, меморіальні пам’ятники