"«Проект дросельної кінцевої ступені охолодження кріогенної гелієвої установки, аналіз ії термодинамічної ефективності»"

Ескіз недоступний
ОНАХТ, кафедра кріогенної техніки
"Виконано критичний огляд літературних джерел по декомпозиції кріогенних систем різного призначення. основі якого представлені можливі ступені остаточного гелієвих установок. Складено розрахункова схема для термодинамічної розрахунку дросельної ступені остаточного охолодження. Використовуючи програмне забезпечення, розроблене на кафедрі кріогенної техніки ОНАХТ, виконаний розрахунок оптимальних тисків прямого потоку для рефрижераторного і зріджувального режимів роботи кріогенних гелієвих установок. Показано, що тиску прямих потоків, відповідні максимальної термодинамічної ефективності для обох режимів однакові. В якості критеріїв термодинамічної ефективності для зріджувального режиму обраний коефіцієнт зрідження, для рефрижераторного режиму - питома холодопродуктивність. На прикладі чисельних розрахунків показано, що термодинамічний ККД дросельної ступені остаточного охолодження в ожіжітельном режимі більше аналогічного критерію для рефрижераторного режиму."
кріогенна система, дросельна ступінь остаточного охолодження, термодинамічна ефективність, термодинамічний ККД, ексергія